Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Fest Folk

Co roku w ostatnią sobotę i niedzielę października w trydenckim Rovereto odbywa się festiwal etniczny Fest Folk. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Kulturalne Artisti. 
 
W trwającym dwa wieczory festiwalu etnicznym wykonawcy z różnych krajów świata oraz Włoch śpiewem, tańcem, wykonaniem instrumentalnym, recytacją opowiadają o swoich narodowych tradycjach i folklorze. 
 
Spotkanie różnorodności tradycji ludowych umożliwia wzajemne poznanie i odkrycie tego, co łączy nas wszystkich: uniwersalnej fascynacji i potrzeby wyrażania siebie poprzez muzykę, taniec i śpiew w każdej szerokości geograficznej. 
 
Celem Fest Folk jest podtrzymanie i rozpowszechnianie bogactwa folklorystycznego i etnicznego. Temu służą instrumenty muzyczne, rytmy, melodie, choreografie, tradycyjne stroje oraz rytuały powstałe i ukształtowane na przestrzeni dziejów w różnych zakątkach świata. 
 
Działający przy Związku Polaków w Trydencie Zespół Jawor wziął udział we wszystkich trzech wydaniach Fest Folk - w 2015, 2016 i 2017 roku.
W tym roku u boku dorosłych wystąpił także zespół dziecięcy z piosenką "Hej, na krakowskim rynku" oraz polskim tańcem krakowiakiem.
logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK