Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Żytomierz: Lato z Domem Polskim 2017

Dnia 5 czerwca br. wystartowała pierwsza edycja projektu edukacyjnego „Lato z Domem Polskim 2017”. Już po raz szósty Dom Polski w okresie wakacji prezentuje dla dzieciaków rozmaity program rozrywkowo-edukacyjny.

W tym roku zaplanowaliśmy 3 edycje projektu, dla różnych kategorii wiekowych: w dniach 5-14 czerwca klasy 1-2, 19-30 czerwca klasy 3-4, 3-14 lipca klasy 5-6

Dla najmłodszych „Lato” już zaczęło się od wspólnych zabaw i zajęć języka polskiego. Maluchy odwiedziły kino i obwodową bibliotekę dziecięcą, pospacerowali po mieście. W programie znalazły się także zajęcia muzyczne, zwiedzenie muzeum, wycieczka po mieście na retro-tramwaju,a także wiele rozrywek, konkursów i przyjemnych niespodzianek.

Wychowawczyniami w projekcie w tym roku są studenci wydziału psychologii Żytomierskiej Filii Kijowskiego Instytutu Biznesu i Technologii.

Źródło: Dom Polski w Żytomierzu

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK