Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Żytomierz: Spotkanie Wielkanocne dla Seniorów

Święta Wielkanocne to czas spotkań z bliskimi ludźmi. We wtorek 18 kwietnia br. Dom Polski w Żytomierzu zaprosił na tradycyjne już „Spotkanie dla Seniorów” swoich wielkich przyjaciół, osoby które od wielu lat pracują na rzecz odrodzenia i rozwoju polskości w tym mieście – wykładowców uczelni wyższych Żytomierza, kombatantów Wojska Polskiego, działaczy kultury.

Przy stole świątecznym nie zabrakło ciekawych rozmów i dyskusji. Pani Jarosława Pawluk, znana na Ukrainie i nie tylko poetka, tłumaczka, nauczycielka języka polskiego – recytowała wiersze ze swojego nowego zbioru poetyckiego „W imię prawdy i dobroci”. Pani Ludmiła Natykacz, korespondentka telewizji obwodowej oraz pan Paweł Antoniewski, założyciel zespołu „Poleskie Sokoły” wspominali o licznych wyjazdach do Polski na festiwale i konkursy, o „złotych czasach” odradzania się polskości w Ukrainie. Pan Paweł opowiadał o swoich wrażeniach po zwiedzaniu jeszcze w latach 90. muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli i nawet zarecytował własny wiersz poświęcony temu geniuszowi narodu polskiego.

Pani Maria Masłowska, wykładowca na Żytomierskim Uniwersytecie Państwowym podjęła temat tradycji ukraińskich i polskich. Do dyskusji dołączyła się pani dr Natalia Misiać (obecnie jest pracownikiem naukowym Żytomierskiego Muzeum Kosmonautyki).

Spotkanie odbywało się w bardzo ciepłej, przyjaznej atmosferze. Chociaż większość obecnych jest już emerytami, a niektórzy osiągnęli już wiek 90 lat to aktywności, życiowej energii i pozytywnego myślenia można im tylko pozazdrościć.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Dom Polski w Żytomierzu życzy swoim Seniorom dużo zdrowia, powodzenia i jeszcze wielu lat aktywnego życia.

Dom Polski w Żytomierzu

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK