Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne w 2018 r.

W czasie spotkania w Senacie, podsumowującego tegoroczną akcję „Lato z Polską” podpisany został list intencyjny  w sprawie organizacji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych w 2018 r. w Krynicy Zdroju.

Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Bonisławski i burmistrz Krynicy Zdroju Dariusz Reśko podpisali list intencyjny dotyczący organizacji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych w 2018 r.

Prezydent Torunia Michał Zaleski przekazał burmistrzowi Krynicy Zdroju oficjalną flagę igrzysk. „Dla Krynicy Zdroju i jej mieszkańców organizacja Zimowych Igrzysk Polonijnych w przyszłym roku jest symboliczna, ponieważ odbędzie się w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zimowa olimpiada łącząca polskich sportowców z całego świata będzie dobrym sposobem na inaugurację obchodów tej rocznicy. W ostatnich dniach lutego 2018 roku zapraszam na piękny tydzień polonijny do Krynicy” - powiedział burmistrz Reśko.

Światowe Polonijne Igrzyska Letnie i Zimowe odbywają się co dwa lata.
W 2017 roku gospodarzem letniej olimpiady był Toruń.

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK