Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

BUDAPESZT: ROZPOCZĘŁY SIĘ DNI POLSKIE

26 września 2017 na najstarszej hali targowej Budapesztu przy pl. Vámház rozpoczęły się organizowane już po raz drugi przez Ogólnokrajowy Samorząd Polski na Węgrzech Dni Polskie, na które zjechali przede wszystkim Cepeliowscy wystawcy z południowych regionów Polski, przywożąc ze sobą bardzo bogatą ofertę adresowaną do Węgrów ale także do licznie obecnych tam turystów zagranicznych.

Na specjalnych stoiskach znajdujących się w głównej części udekorowanej biało-czerwonymi barwami hali można kupić wyroby skórzane, futra, góralskie haftowane i skórzane pantofle, znakomite polskie słodycze, a szczególnie tu lubiane krówki i śliwki w czekoladzie, polskie soki, alkohole, płyty z muzyką, książki, wyroby ceramiczne z Bolesławca, miody polskie, biżuterię m.in z przepięknymi bursztynami, a także specjalnie na tę okazję OSP przygotował bogate zbiory folderów i map reklamujących turystyczne walory naszego kraju.

Tą niecodzienną promocję Polski ubogacają występy najprawdziwszych polskich górali z Kapeli "Jaworcanie" z Jaworek.


Tegoroczne DNI POLSKIE trwały będą do 28 września 2017,
a ich prekursorem przez wiele lat było budapeszteńskie Polskie Przedstawicielstwo Turystyczne.

(www.polonia.hu)   

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK