Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

CZYTANIE DZIENNIKÓW GOMBROWICZA

A veces me asombro a mí mismo”  Witold Gombrowicz  

Pod takim hasłem odbyło się w niedzielne przedpołudnie 24 września br. w siedzibie Stowarzyszenia Argentyńsko – Polskiego „Wanda” w Wandzie spotkanie miłośników literatury.

 

Bohaterem dnia był genialny pisarz Witold Gombrowicz, żyjący niemal przez ćwierćwiecze, bo aż 24 lata (od 1939 do 1963r.) w stolicy Argentyny.

Wśród przybyłych osób, byli Prezes stowarzyszenia Roque Yaculowski oraz Dyrektor Radia FM Wanda Sandro „Kuki” Méndez.

Goście mieli okazję dowiedzieć się o wielu ciekawych faktach z życia i twórczości pisarza oraz obejrzeć specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną ze zdjęciami z różnych okresów jego życia.

Uczestnicy spotkania mogli także posłuchać fragmentów Dzienników Gombrowicza, rozpoczynających się słowami “Yo soy el self-made-man de la literatura” i czytanych w języku hiszpańskim. Wśród lektorów słynnego dzieła znaleźli się: dziennikarz i prezenter lokalnej Telewizji w Wandzie Ángel Polo, Dyrektor Administracji Urzędu Miasta Marta Sawa oraz Maria Norma „Marucha” Jejer, emerytowana Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wandzie.

Spotkanie, które upłynęło w bardzo miłej atmosferze, przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka polskiego we współpracy z Luisem Firką – członkiem stowarzyszenia.

Tekst: Krystyna Archutowska

Źródło: http://www.glospolski.com.ar/new/

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK