Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

JUBILEUSZ 25–LECIA RADIA LWÓW

Polskie Radio Lwów nieustannie nadaje na falach radia Nezałeżnist 106,7 fm przez 3 godziny w tygodniu, już prawie 25 lat. W 14-15 października 2017 roku odbędą  się uroczystości jubileuszowe. 

Radia Lwów odbiorcy słuchają w obwodzie lwowskim, jak również za granicą, o czym świadczą liczne wejścia na stronę internetową, listy od słuchaczy, wiadomości w sieciach socjalnych. Polskie Radio Lwów może się pochwalić słuchaczami pod każdą szerokością geograficzną – oprócz Polski i Ukrainy, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, w Europie – w Austrii, na Litwie, w Niemczech i innych krajach.  Radio Lwów można także usłyszeć na stronie internetowej www.radiolwow.org. Witryna internetowa radia jest bogata w wywiady i  dźwięki, które leciały na antenie, zdjęcia gości i odcinki z sobotnich audycji radiowych.

Zespół radiowy to około 20-osobowa grupa ludzi, która czasem staje na głowie, w dosłownym tego słowa znaczeniu, aby audycje były świeże, ciekawe, poruszały miejscowe problemy, mówiły o tym co się dzieje w kraju i na świecie. Co roku skład osobowy redakcji się zmienia, gdyż uczniowie wyjeżdżają na studia i przychodzą młodsi.  Redakcja jest „dzieckiem” przedwojennej Lwowskiej Fali. Jest kontynuatorem najpiękniejszych polskich tradycji radiowych. 

Celem Polskiego Radia Lwów jest utrzymywanie tożsamości narodowej i krzewienie kultury polskiej.  Radio Lwów realizując swoją misję stara się robić to na najwyższym poziomie. Edukuje, łączy przeszłość z teraźniejszością i przyszłością, jest tam, gdzie tego wymaga sytuacja i nie tylko pełni swoją dziennikarską rolę, ale też pomaga, o czym świadczą liczne akcje pomocy organizowane z rodakami, tony spakowanych paczek dla potrzebujących, jak i przekazuje w świat cały ogrom informacji, który musi zmieścić w trzech cotygodniowych godzinach. 

W ramach obchodów jubileuszowych, które odbędą się 14-15 października 2017 roku, zaplanowano: konferencje prasowe, wycieczki śladami Polskiego Radia Lwów, aukcję, wspólną zabawę dla gości i słuchaczy, mszę świętą w intencji rozwoju działalności redakcji, pokaz filmowy oraz koncert w filharmonii lwowskiej.


Po lwowsku mówiąc – szykuje się  szac zabawa!

 


             


Uroczyste obchody 25-lecia Polskiego Radia Lwów
w dniach 14- 15.10.2017

 

Sobota, 14.10.2017

9.00-12.00.
Jubileuszowa audycja radiowa na falach 106,7 FM Radia Nezałeznist.

13.00-14.30.
Konferencja prasowa  w Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego, Prospekt Swobody 15.

16.30.
Składanie kwiatów pod pomnikiem Adama Mickiewicza.

17.00.
Gala jubileuszowa w Budynku Uczonych, dawnym Kasynie Szlacheckim, ul. Łystopadowoho Czynu 6.

18.00.
Uroczysta prezentacja redakcji Radia Lwów.

 

Niedziela 15.10.2017

10.00. – 11.00.
Msza święta w kościele świętego Antoniego w intencji Polskiego Radia Lwów i zaproszonych gości, ul. Łyczakowska 49.

11.00. - 13.00. 
Wycieczka  śladami radiofonii  lwowskiej. 

13.30. -  15.30. 
Koncert  Macieja Wróblewskiego w Filharmonii Lwowskiej, ul. Czajkowskiego 7.

 

 

 

Uroczystości 25-lecia  Radia Lwów są współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”
ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu
w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

 

 

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK