Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski spotkał się z uczestnikami „Lata z Polską”

Siedemnastoosobowa grupa polskich dzieci z Czech przez dwa tygodnie szkoliła się na Katamaranie Gemini 3 pod czujnym okiem Kapitana Romana Paszke i jego załogi. Poza zajęciami żeglarskimi młodzież zwiedziła Trójmiasto oraz Pomorze, wypoczywała na plaży, brała udział w zajęciach ekologicznych oraz innych wydarzeniach przygotowanych przez organizatorów.

Młodzież podziękowała Panu Marszałkowi za możliwość udziału w projekcie. Natomiast Pan Marszałek zapoznał się z kadrą instruktorską oraz przebiegiem szkolenia młodych adeptów sztuki żeglarskiej i możliwościami historycznego katamaranu, na którym Kapitan Roman Paszke opłynął świat. Możliwość wykorzystania do nauki żeglarstwa tak zaawansowanej jednostki wyczynowej, to wydarzenie naprawdę niezwykłe.

Akcja „Lato z Polską” jest dziełem śp. Macieja Płażyńskiego, byłego prezesa Stowarzyszenia. Projekt zainicjowany został w roku 2009 pod auspicjami Senatu RP. Podczas tej akcji organizujemy pobyty edukacyjno-integracyjne dla dzieci polskiego pochodzenia z całego świata we współpracy z polskimi samorządami lokalnymi.

W 2017 r. do kraju na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przyjedzie ok. 1700 dzieci z 36 krajów. Organizowane są 43 różnorodne tematycznie turnusy kolonijne (np. obóz plastyczny, artystyczny, pobyt jeździecki, obóz sportowy).

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Senatu RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK