Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Retransmisja ceremonii otwarcia XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych

W niedzielę 30 lipca o godz.14.30  TVP Polonia będzie retransmitować ceremonię otwarcia XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych.

 

Inauguracja Igrzysk odbyła się w Hali Arena Toruń w dniu 29 lipca br. Uroczystość rozpoczęło  niezwykłe widowisko grupy Art Color Ballet z Krakowa - połączenie tańca, baletu, akrobatyki i światła. Atrakcją wieczoru był koncert zespołu Feel.

Inauguracja Igrzysk dokona została poprzez podniesienie flagi i zapalenie znicza olimpijskiego przez sportowców Sławomira Kruszkowskiego, Łukasza Pawłowskiego, Marcina Mientkiego, Natalię Rutkowską, Edytę Jasińską z asystą kolarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego COPERNICUS. Przybyłych z całego świata gości powitali przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz organizatorów. 

Koncert Galowy poprowadzili dziennikarze Telewizji Polskiej: Anna Karna i Maciej Iwański.

Igrzyska Polonijne to największa impreza sportowa na świecie adresowana do Polonii i Polaków zza granicy, stanowiąca doskonałą okazję do spotkań, wspólnego świętowania oraz wymiany kontaktów i doświadczeń.

Począwszy od poniedziałku, 31 lipca widzowie TVP POLONIA będą mogli śledzić poczynania polonijnych sportowców w Kronikach Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. Emisja od 31 lipca do 4 sierpnia o godzinie 22:45 oraz 5 sierpnia o godz. 21:50.


 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK