Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Marszałek i Miss Polonii Manhattanu 2017

W paulińskiej parafii na Manhattanie – zgodnie z coroczną tradycją – odbył się 20 maja br. Bal Wiosenny, na którym wybrana została najpiękniejsza Polka mieszkająca na Manhattanie i przedstawiony nowy marszałek Parady Pułaskiego, który będzie w tym roku reprezentował Manhattan. Szarfę marszałka otrzymała Danuta Warchol, a koronę miss Emilia Zakościelny.

Nowa marszałek Parady Pułaskiego od 2007 roku do 2015 pełniła funkcję przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego w Polskiej Szkole Dokształcającej im. o. Augustyna Kordeckiego przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, do której uczęszczali jej synowie Eric i Dominik. Za swą pracę i zasługi dla szkoły została wyróżniona Dyplomem Prezesa Centrali Polskich Szkół Dokształcających oraz odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Danuta Warchol bardzo aktywnie uczestniczy w życiu parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, jest przewodniczącą polskich lektorów, członkiem Rady Parafialnej, Komitetu Parady Pułaskiego oraz członkiem Różańca Rodziców. Chętnie angażuje się też w różne prace społeczne.

Tytuł Miss Polonii Manhattanu 2017 i tytuł Miss Publiczności przypadł Emilii Zakościelny. Emilia ma 17 lat i uczęszcza do NEST+m High School. Uprawia sporty, jest kapitanem drużyny piłki nożnej, koszykówki i softball. Zorganizowała w swojej szkole mikołajkową zbiórkę zabawek dla dzieci chorych na raka. Po ukończeniu high school zamierza studiować fitness i biznes międzynarodowy. Od urodzenia jest związana z parafią św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, tutaj też ukończyła polską szkołę dokształcającą.

Honorowymi gośćmi balu byli mecenas Sławomir Platta – Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2017, Fryderyk Czulada z Głównego Komitetu Parady Pułaskiego, oraz Marcin Żurawicz – dziennikarz "Super Expressu", właściciel Art Pix Photo Agency; panowie weszli również w skład jury naszego konkursu.

Goście chwalili znakomitą atmosferę spotkania, a dużą w tym zasługę miał DJ-a Gram-X, który wspaniale bawił wszystkich do białego rana. Nie zabrakło pysznego jedzenia, które przygotowali Krystyna i Kazimierz Kosakowscy.

Sponsorami byli, jak co roku, Dorota i Piotr Praszkowiczowie, a sponsorem prezentów na loterię był pan Baczyński i właścicielka Marysia Beauty Salon. Organizatorem balu był Komitet Parady Pułaskiego działający przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, a zgromadzone podczas imprezy fundusze zostaną przeznaczone na organizację parady.

Alicja Rubacha, Nowy Dziennik

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK