Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Zakończenie roku szkolnego w Padwie i Treviso

W sobotę 27 maja br. uczniowie Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Padwie i Treviso przy Stowarzyszeniu Polsko-Włoskim w Padwie (AIPP) zakończyli rok szkolny 2016/2017.

W uroczystości wzięli udział niezwykli goście: Adrianna Siennicka - Konsul Generalny RP w Mediolanie, Małgorzata Stachna-Cremonino – pracownik Biura Współpracy z Polonią w Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie, ojciec Sylwester Bartoszewski – opiekun Polonii w Bazylice św. Antoniego w Padwie oraz Sylwia Kinga Kopij – Polka kandydująca do Rady Miejskiej w Padwie.

Mijający rok szkolny był bardzo pracowity, nasze kochane przedszkolaki i uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, poszerzali wiedzę o Polsce i jej kulturze, szlifowali język polski.

Liczba uczniów znacznie wzrosła, co bardzo nas cieszy. Grono pedagogiczne: Joanna Wesołowska, Anita Jóźwik, Marzena Sadłocha, Maria Kulisiewicz i Prezes AIPP – Irena Czopek, wraz z rodzicami zadbało o miłą i przyjazną atmosferę w naszej szkole.

Dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy z Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie, możemy prowadzić działalność szkolną. W styczniu 2017 r. otrzymaliśmy darmowe podręczniki z ORPEG (Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą). Wzbogaciliśmy się o kolejne pomoce dydaktyczne i książki do naszej szkolnej biblioteki.

Podczas uroczystości uczniowie otrzymali z rąk Pani Konsul nagrody książkowe oraz legitymacje szkolne. Obejrzeliśmy radosny, wakacyjny program artystyczny przygotowany przez nasze pociechy i rodziców.

Po części oficjalnej rodzice zaprosili wszystkich na obfity poczęstunek. Prezes AIPP – Irena Czopek ufundowała wszystkim dzieciom lody.

Dziękujemy wszystkim za udany rok, zaangażowanie, super atmosferę.

Życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Zarząd AIPP

Źródło: Nasz Świat

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK