Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

III Festiwal Piosenki Polskiej w Madrycie

Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Madrycie w dniu 6 maja 2017 roku po raz trzeci zorganizowała Festiwal Piosenki Polskiej, na który przyjechało 16 dzieci z sześciu polonijnych placówek edukacyjnych z Madrytu i okręgu madryckiego.

W obecnym roku wybór piosenek był dowolny, spełniając najważniejszy warunek, aby piosenka była wykonana w języku polskim. Walory każdego reprezentowanego utworu oceniała specjalnie powołana w tym celu komisja pod przewodnictwem muzyka, Pani Małgorzaty Kluz-Glen, w następującym składzie: Konsul Grzegorz Szymczak, Małgorzata Kluz-Glen, Ksiądz Marek Raczkiewicz, Elżbieta Świecka.

Szkoły biorące udział w tegorocznym Festiwalu to:

 • Polska Szkoła Forum im. Marii Konopnickiej w Mostolesie

 • Sobotnia Szkoła Polska w Vicalvaro im. Jana Długosza

 • Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Mówiących po Polsku POLONICA

 • Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Madrycie

 • Szkoła Polonijna Ambar z Valdemoro

 • Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej-Curie

Komisja oceniła obecny Festiwal na bardzo wysokim poziomie artystycznym i oprócz najpiękniejszych interpretacji z każdej grupy wiekowej, wyróżniła dwóch uczestników za ich specjalne walory interpretacyjne. Uczestnicy Festiwalu otrzymali nagrody z rąk Konsula RP w Madrycie, Grzegorza Szymczaka, księdza Marka Raczkiewicza oraz Pani Małgorzaty Kluz-Glen.

Laureatami III edycji Piosenki Polskiej zostali:

 • MARTA PORRIS ZALEWSKA za piosenkę „Mam tę moc” z Polskiej Szkoły Forum im. Marii Konopnickiej w Mostolesie – nagroda dodatkowa za specjalne walory artystyczne.

 • RAFAL KOWALEWSKI za piosenkę „Zakazany owoc” ze Szkoły Polonijnej Ambar w Valdemoro – nagroda dodatkowa za specjalne walory artystyczne.

 • LILIA KRAWCZYK otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Dmuchawce, latawce, wiatr” ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Mówiących po Polsku POLONICA w przedziale wiekowym klas I – III szkoły podstawowej.

 • PATRYCJA SKAWIŃSKA za piosenkę „Kolęda warszawska” ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Mówiących po Polsku POLONICA w przedziale wiekowym klas IV – VI szkoły podstawowej.

 • KLAUDIA PIETRAS za interpretację utworu „Rysa na szkle” z Sobotniej Szkoły Polskiej w Vicalvaro im. Jana Długosza w przedziale klas gimnazjalnych.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu, za udział w nim, otrzymali wielkie torby z różnorodnymi prezentami ufundowanymi przez organizatorów i sponsorów wydarzenie, którymi byli: Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie, Grupa Aldesa, Polski Instytut Kultury w Madrycie, Prywatny sponsor – Pan Marcin Glen, Pani Izabella Dudzicz z firmy Danone, Firma TAMPICO.

W programie uroczystości znalazły się dwie niespodzianki – piosenka zaśpiewana przez panią Małgosię Kluz-Glen, zauroczyła wszystkich obecnych swoim pięknym, kryształowym głosem.

Drugą wielką niespodzianką była wizyta naszej absolwentki, Natalii Duma, uczestniczki hiszpańskiego konkursu „La Voz”. Natalia zahipnotyzowała wszystkich obecnych swoim dojrzałą i kunsztowną interpretacją czterech utworów w trzech różnych językach.

Po części artystycznej, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek na świeżym powietrzu.

Organizator Festiwalu składa serdeczne podziękowania rodzicom Polskiej Szkoły Forum w Madrycie za wkład własny przy dekorowaniu Sali widowiskowej, obsłudze sprzętu oraz przy przygotowaniu poczęstunku.

Korzystając z okazji, dyrekcja Polskiej Szkoły Forum, już dzisiaj zaprasza na IV edycję Festiwalu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Polonia.es

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK