Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Msza św. w Muzeum Izba Polska w Tågerup na Lolandii w Danii

13 maja została odprawiona msza św. w Muzeum Izba Polska (Polakkasernen) w Tågerup na Lolandii. Muzeum jest świadkiem historii pierwszych Polaków, którzy przyjechali do Danii w roku 1893 do pracy na polach buraczanych.

 

Mszę św. celebrował ks. Julian Bodnar, proboszcz parafii w Næstved.

Wierni modlili się w intencji Narodowego Święta Konstytucji 3 maja. Gospodarzem był Marek Kocuba, przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Izby Polskiej oraz wiceprzewodniczący Federacji. W mszy św. uczestniczył także honorowy przewodniczący Federacji Roman Śmigielski oraz wierni.

Wierni pomodlili się także za niedawno zmarłą wieloletnią działaczkę polonijną, przewodnicząca Związku Polaków w Maribo, Hannę Slobodziuk.

To po raz szósty w maju Muzeum jest miejscem, w którym Polacy spotykaja się aby swoją modlitwą wspominać ciężką pracę pierwszych Polaków w Danii oraz aby uczcić Święto Konstytucji 3 maja i Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Lidia Szuster

Przewodnicząca Federacji „Polonia”

Foto: Roman Śmigielski

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK