Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Polscy nauczyciele w Czechach mają nowego prezesa

Towarzystwo Nauczycieli Polskich w Republice Czeskiej ma nowego prezesa. Barbara Smugała po 12 latach kierowania organizacją zrezygnowała ze stanowiska. Na jej miejsce zarząd wybrał Krzysztofa Kosmalę, nauczyciela Polskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Kubisza w Gnojniku.

Wiceprezesem będzie Marek Grycz, dyrektor PSP w Czeskim Cieszynie. Podziału zadań w zarządzie dokonano we wtorek na jego pierwszym zebraniu w nowej kadencji. Zarząd został wybrany na Zjeździe TNP, który odbył się pod koniec marca w Czeskim Cieszynie.

W zarządzie są trzy nowe osoby: oprócz Krzysztofa Kosmali także Krzysztof Gąsiorowski, dyrektor polskiej szkoły w Wędryni oraz Małgorzata Kujawa, nauczycielka PSP w Czeskim Cieszynie. Chcieliśmy odmłodzić zarząd, to ma być młoda organizacja, pełna nowych inicjatyw – powiedziała „Głosowi Ludu” Smugała. Dodała, że kiedy przed 12 laty obejmowała funkcję przewodniczącej TNP, była tak samo niedoświadczona, jak obecny nowy prezes. – Moim zastępcą był wówczas Stanisław Folwarczny. To on wdrożył mnie do tej pracy. Tak samo my będziemy pomagali młodemu prezesowi – zapewniła.

Mamy pełno nowych pomysłów, trzeba wybrać te najlepsze, które zrealizujemy – powiedział nowy prezes Krzysztof Kosmala "Głosowi Ludu", reagując na pytanie, od czego rozpocznie pracę w zarządzie. 
 
Źródło: Głos Ludu
 
logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK