Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Inscenizacja Misterium Drogi Krzyżowej w szkole Słowackiego

Czas Wielkiego Postu dobiega końca, a uczniowie w Polskiej Parafialnej Szkole im. Juliusza Słowackiego w Wheeling przygotowali się do zbliżających się świąt Wielkiej Nocy przez rekolekcje, spowiedź oraz wspólną modlitwę podczas Drogi Krzyżowej.

Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami mieli możliwość podążać śladami męki Chrystusa. Misterium Drogi Krzyżowej przygotowane zostało przez uczniów klas piątych, szóstych i siódmych pod czujnym okiem katechetek Małgorzaty Antoniak, Beaty Gancarz, Bożeny Halat i Justyny Niwińskiej.

Uczniowie chętnie zgłaszali się do odegrania wybranych przez siebie ról. Z wielkim zaangażowaniem i skupieniem wcielali się w rolę Jezusa, Piłata, Maryi, Weroniki, Szymona oraz Żołnierzy. Wydarzenia prezentowane przez starszych kolegów na stopniach głównego ołtarza wywarły duże wrażenie na widzach. Cisza, jaka panowała, wyraz twarzy, a nawet łzy świadczyły o tym, że to przeżycie na długo pozostanie w ich pamięci. Najmłodsi uczniowie zajęli pierwsze ławki, ale i tak stali na palcach wsłuchani i wpatrzeni w aktorów.

Całości dopełniła przepiękna oprawa muzyczna przygotowana przez nauczycielkę muzyki Annę Lorenc.

Dzięki tym duchowym przeżyciom uczniowie naszej szkoły przygotowani są do pełnego uczestnictwa w radości Zmartwychwstania Pańskiego.

Beata Gancarz
Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling

Źródło: Dziennik Związkowy

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK