Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Konkurs "Polska Wiosna 2017" w Żytomierzu

Już po raz drugi Dom Polski w Żytomierzy zorganizował wesołą zabawę wiosenną dla uczniów Sobotnich Kółek Twórczych – konkurs piękności „Polska Wiosna 2017”.

Konkurs cieszy się wielką popularnością wśród naszych dziewczynek – w roku ubiegłym mieliśmy 18 uczestniczek, a w tym aż 26. Dziewczynki podzieliliśmy na dwie grupy wiekowe – młodsza 8-9 lat i starsza 10-14 lat. Jury konkursu stanowiły miejscowe nauczycielki: p. Julia Nowicka, p. Jana Kurnosowa, p. Anna Fedorczenko i p. Łarysa Bojko.

Na początek uczestniczki konkursy przedstawiały się jury i obecnym na święcie gościom – każda dziewczynka w języku polskim opowiadała o sobie, swojej rodzinie, szkole, o tym czym lubi się zajmować w czasie wolnym. Ktoś zaprezentował bardzo wysoki poziom językowy, opowiadał o sobie w szczegółach, ktoś był mniej elokwentny, ale bez wątpliwości wszystkie uczestniczki były szczere i otwarte w swych opowieściach.

Następnie zaprosiliśmy uczestniczki do konkursu „Mój Talent”. Dziewczynki świetnie się przygotowały – recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, grały na fortepianie i skrzypcach, prezentowały swoje rysunki i twórcze prace wykonane ręcznie.

Za najlepszą deklamację poezji polskiej wyróżnienie otrzymały Dasza Święcicka (13 lat), Anastazja Wikanowa (9 lat) i Anna Bagińska (9 lat). Nominację „Wiosenny wirtuoz” za najlepszą grę na instrumencie muzycznym otrzymały Angelina Buczko (10 lat), Anastazja Neczyporuk (9 lat) i Julia Biłowa (8 lat). Miss „Złoty Głos” zostały Iwanna German (14 lat) i Anastazja Dawydiuk (9 lat). Wyróżnienia za najpiękniejszy rysunek jury przyznało dla Wiktorii Bańkowskiej (10 lat) i Aleksandry Babicz (13 lat).

Nominację „Miss Styl” za najpiękniejszą fryzurę otrzymały Daryna Kowtoniuk (10 lat) i Kira Greczyszkina (9 lat). „Miss Styl” za najpiękniejszą sukienkę uzyskały m.in. Aleksandra Minicz (9 lat) i Wiktoria Syniuk (9 lat). Nominację „Miss Gracja” za najlepszy taniec zdobyły Albina Dzyba (10 lat) i Złata Jusenko (10 lat).

W starszej kategorii wiekowej tytuł „Miss Polska Wiosna 2017” otrzymała Anna Wolnicka (10 lat), która doskonale zarecytowała poezję Juliana Tuwima i zatańczyła przepiękny taniec ludowy. II miejsce w konkursie otrzymała Ludmiła Magalecka (13 lat), a III – Dasza Rykun (11 lat).

W młodszej kategorii wiekowej poza konkurencją była Katarzyna Łagowska (9 lat), która ucieszyła obecnych dobrą znajomością języka polskiego i wspaniałym wykonaniem egzotycznego „tańca brzucha”. Drugie miejsce decyzją jury zajęła Maria Karpuszenko (8 lat), a III – Anna Obodzińska.

Uczestniczki konkursu i wszystkie obecne na sali dzieciaki otrzymały prezenty i słodycze od Domu Polskiego.

Dom Polski w Żytomierzu

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK