Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Premier Szydło do repatriantów: Ustawa o repatriacji to wasz bilet do Polski

"Przez wiele lat nasi poprzednicy nie zrobili nic, byście mogli wrócić do domu. Okazuje się, że wystarczy dobra wola, determinacja, konsekwencje i wielkie serce. Ustawa repatriacyjna to wasz bilet do Polski" – premier Beata Szydło zwróciła się do repatriantów, z którymi spotkała się w środę w Domu Polonii w Pułtusku.

21 grudnia 2016 r. 150 Polaków z Kazachstanu przybyło do Polski. Kompleksowe działania sprowadzania Polaków ze Wschodu do kraju premier Beata Szydło zapowiadała już w trakcie kampanii wyborczej. Cieszę się, że mogę was przywitać w naszym wspólnym polskim domu – powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu z repatriantami w Pułtusku. Jak dodała, powrót potomków Polaków wywiezionych do Kazachstanu kilka dekad temu to „moralne zobowiązanie państwa”, które po wielu latach zostało zrealizowane przez rząd PiS. Władza musi dbać o swoich obywateli - jesteście Polakami, na polskiej ziemi – stwierdziła premier.

Przez wiele lat nasi poprzednicy nie zrobili nic, byście mogli wrócić do domu. Okazuje się, że wystarczy dobra wola, determinacja, konsekwencje i wielkie serce. Ustawa repatriacyjna to wasz bilet do Polski – podkreślała premier Beata Szydło. Podziękowała przy tej okazji ministrowi Henrykowi Kowalczykowi oraz prezes Związku Repatriantów RP Aleksandrze Ślusarek, którzy włożyli dużo pracy w przygotowanie ustawy repatriacyjnej i sprowadzenie Polaków ze Wschodu do ojczyzny. Ustawa otwiera drogę każdemu potomkowi Polaków wywiezionych do Kazachstanu. Jesteśmy przygotowani w Polsce na to, by stworzyć wam warunki do godnego i bezpiecznego życia – przekonywała szefowa rządu. Wyraziła przy tym nadzieję, że repatrianci będą realizowali marzenia i czuli się w naszym kraju jak u siebie, bo razem tworzymy jedną wielką ojczyznę – Polskę.

Źródło: Premier.gov.pl

Wystąpienie premier Beaty Szydło w Pułtusku:

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK