Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Studniówka w polskiej szkole w Wiedniu

Dnia 28 stycznia anno domini 2017 collegium uczniów Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu rozpoczęło doroczny bal studniówką zwany.

Zgodnie z tradycją był polonez, orędzie dyrektora szkoły mgr Hanny Kaczmarczyk, zaproszonych gości - Jego Ekscelencji Artura Lorkowskiego, przedstawicielki Rady Rodziców Aldony Krężołek-Garyckiej, przedstawicielki Rodziców klasy trzeciej Liceum, Magdaleny Strączek Helios oraz podziękowania uczniów dla nauczycieli.

Jak zwykle na studniowce w polskiej szkole w Wiedniu było pięknie i wytwornie. Paniom w wieczorowych toaletach towarzyszyli panowie w ciemnych garniturach, a rodzice nie kryli wzruszenia, wpatrując się w swoje dorosłe już pociechy.

W tym roku program artystyczny, zatytułowany „Studniówka w rytmie cza - cza” przygotował Bogusław Zięba, a nasi uczniowie Klara Zięba, Seweryn Slemp i Bartłomiej Worek dali dodatkowo krótki recital muzyczny. Nad całością czuwały Ilona Szliter -Wyzińska i Agnieszka Banaśkiewicz.

No a potem była już tylko zabawa do białego rana. Młodzież tańczyła i śpiewała przeboje z różnych epok – od najnowszych piosenek znanych z mediów po hity z lat 60., a co najważniejsze, uczniowie bawili się razem z rodzicami i nauczycielami.

Studniówka 2017 z pewnością będzie dla uczniów (a niedługo już absolwentów) kolejnym miłym wspomnieniem związanym ze Szkołą Polską w Wiedniu.

Agnieszka Banaśkiewicz

Źródło: Polonika.at

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK