Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Dzień Babci i Dziadka w Suderwie

W Szkole Podstawowej im. Mariana Zdziechowskiego w Suderwie zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

Święto Babci i Dziadka - to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 20 stycznia br., z tej okazji, w szkole odbyła się wspaniała impreza. Zaproszeni Dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wnuczęta natomiast, czując powagę i wyjątkowość spotkania, na długo przed wizytą rozpoczęły przygotowania.

Na wstępie, w pięknie udekorowanej sali, wnukowie uroczyście przywitali wszystkich gości ciepłymi słowami i zaprosili do obejrzenia programu artystycznego. Wyjątkowy był to program, bo odzwierciedlał prawdziwe uczucia występujących.

Uczniowie w podzięce za dobro, ciepło i miłość, jaką ich obdarzają Babcie i Dziadkowie, składali życzenia, śpiewali piosenki, recytowali wiersze. Występy dzieci bardzo się wszystkim podobały i wywołały dużo uśmiechu na twarzach Babć i Dziadków. Często przerywano je głośnymi oklaskami.

Szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuków. Natomiast uczniowie klasy 3-iej wystawili bajkę „Brzydkie kaczątko”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali i oklaskiwali swoje ukochane wnuki. Nie mniej Babć i Dziadków wzruszył występ ucznia 8-ej klasy, który zaśpiewał „Dumka na dwa serca” oraz „To były piękne dni”.

Piękne życzenia, w postaci bajki „Zamieszanie śnieżynek”, płynęły z małych, ale gorących serduszek dzieci z grup przedszkolnych. Występ dzieci wywołał u Dziadków ogromną radość oraz wzruszenie. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek do Dziadków.

Po występie uczniów, pani dyrektor Teresa Młyńska, wszystkim Babciom i Dziadkom złożyła płynące z głębi serca najserdeczniejsze życzenia. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat” Babciom i Dziadkom.

W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni przez panią dyrektor na herbatę i słodki poczęstunek.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi Dziadkami.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu.

Regina Danowska
Starsza nauczyciel języka polskiego

Źródło: L24.lt

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK