Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Tłumy na zabawie choinkowej w Centrum Polsko-Słowiańskim

Około 300 osób – dzieci i dorosłych – bawiło się na zabawie choinkowej w Centrum Polsko-Słowiańskim. Uczestników imprezy odwiedził nawet Święty Mikołaj, który obdarował milusińskich prezentami.

Po raz kolejny doroczna zabawa choinkowo-karnawałowa, zorganizowana przez Centrum-Polsko Słowiańskie oraz Polską Szkołę im. Marii Konopnickiej z Greenpointu, okazała się wielkim sukcesem. Audytorium CP-S w niedzielne popołudnie 15 stycznia br. pękało w szwach, bowiem w imprezie wzięło udział około 150 dzieci przebranych w karnawałowe stroje i tyle samo osób dorosłych.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji. Były gry i zabawy taneczne prowadzone przez DJ Daniela i Kids Fun House, pokaz magika, popularne wśród najmłodszych malowanie twarzy oraz zajęcia arts & crafts, a nawet przeprowadzony był szybki kurs rysowania, który prowadził prof. Krzysztof Zacharow. Jednak największą atrakcją dla dzieci okazał się Święty Mikołaj, który obdarował je prezentami oraz chętnie pozował z nimi do zdjęć.

Również na rodziców czekały niespodzianki, bowiem wśród osób dorosłych przeprowadzono atrakcyjną loterię fantową. Poza tym na wszystkich czekał słodki poczęstunek, kawa, herbata i różne napoje. Dorośli mogli także nabyć ręcznie robioną biżuterię przygotowaną przez harcerki z Greenpointu.

Uczestnicy imprezy chwalili organizację oraz przebieg zabawy choinkowej, którą prowadziła Bożena Kamińska – prezes C-PS oraz jej zastępczyni Danuta Bronchard. Sprawny przebieg zabawy możliwy był dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z CP-S oraz nauczycieli Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej.

"Zabawa z wieloma atrakcjami to wielka frajda dla dzieci, podobała się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym – podkreśliła Danuta Bronchard. – Rodzice w rozmowie z nami podkreślali, że potrzebne są rozrywki szczególnie dla dzieci, które są w najmłodszych klasach i dla tych, które jeszcze nie chodzą do szkoły. Obecnie w okresie karnawału już tylko w Centrum prowadzone są tego typu otwarte zabawy dla dzieci" – dodała wiceprezes CP-S i zarazem dyrektorka Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej, która jednocześnie podziękowała wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie oraz sponsorom za fanty na loterię.

Źródło: Nowy Dziennik

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK