Wspólnota Polska
Wiadomosci
wspolnotapolska.org.pl

Marszałek Senatu odwiedził uczestników programu "Lato z Polską"

Realizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” od 2009 roku program „Lato z Polską” objął już ponad 15 tysięcy dzieci polskich z całego niemal świata. W lipcu i sierpniu tego roku gościmy ok. trzystu dzieci z Hiszpanii, Brazylii, Uzbekistanu, Gruzji, Azerbejdżanu, Turkmenistanu , Kazachstanu, Mołdawii, Bułgarii, Czech, Węgier, Rosji oraz Niemiec. 

W trakcie dwutygodniowych pobytów dzieci uczą się języka polskiego, wypoczywają, zwiedzają Polskę i nawiązują kontakty z rówieśnikami z Polski. We wtorek 16 sierpnia br., dzieci wypoczywające Domu Polonii w Pułtusku – dawnym zamku biskupów płockich - odwiedził Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Integracyjno-edukacyjne kolonie, organizowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” są finansowane ze środków przekazywanych przez Kancelarię Senatu RP. Wyższa izba polskiego parlamentu to tradycyjnie, od czasów II Rzeczypospolitej, opiekun Polonii.

Pan Marszałek spotkał się z uczestniczącymi w koloniach dziećmi z Hiszpanii, Brazylii, Uzbekistanu, Gruzji, Azerbejdżanu, Turkmenistanu oraz Kazachstanu. W trakcie spotkania Marszałek Senatu podkreślał, że jako Polacy stanowimy jedną wspólnotę, niezależnie od miejsca zamieszkania. Zwrócił także uwagę na znaczenie pobytów w Polsce i rówieśniczych kontaktów dla umacniania tożsamości młodego pokolenia.

Uczestniczące w koloniach dzieci przygotowały dla Pana Marszałka występ artystyczny zawierający akcenty charakterystyczne dla krajów z jakich przyjechały. Dzieląc się wrażeniami z pobytu uczestnicy spotkania podkreślali wielką wartość, jaką stanowi dla nich poznanie kraju przodków i możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami z Polski i świata.

SWP

 

logo_msz2
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
FACEBOOK